KONST / Litografier / Färglitografi 12433210
*
nr 1243 3210
Gerda Ã…kesson
(1909-1992), Sverige
Färglitografi, Ballerina. Signerad, numrerad 188/260. Motivet: 55x43 cm
Gerda Åkesson, svensk målare född 1909, död 1992.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 25 mars 2019
kl 20:14:00
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: balettdansöser ballerina ballerinor balletdansös flicka färglitografi gerda åkesson grafik kvinna kvinnor litografi litografier litografiskt blad sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:28
-
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:01
*
Gerda Ã…kesson
Gerda Åkesson, svensk målare född 1909, död 1992.
nr 1243 3210
Gerda Ã…kesson
(1909-1992), Sverige
Färglitografi, Ballerina. Signerad, numrerad 188/260. Motivet: 55x43 cm
Gerda Åkesson, svensk målare född 1909, död 1992.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 25 mars 2019 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: balettdansöser ballerina ballerinor balletdansös flicka färglitografi gerda åkesson grafik kvinna kvinnor litografi litografier litografiskt blad sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:28 -
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:01